Сьогодні ми поговоримо про важливе питання, яке турбує всіх пацієнтів. Спочатку ти носиш брекети 1,5-2 роки. А потім… а потім ти не просто залишаєшся з новою і красивою посмішкою на все життя, а повинен носити ще прозору капу, щовечора її одягати/не забувати/не ламати/до лікаря час від часу ходити/і ще ретейнери носити.

Достатньо складно й виникає логічне питання: для чого все це? Невже мук з носінням брекетів не було достатньо для того щоб зуби були рівними?

Насправді все дуже логічно й просто. Хоча думки лікарів на тривалість ретенції (лікування ПІСЛЯ носіння брекетів) різняться – дехто вважає що зуби мають тенденцію рухатись все життя і без ретенції вони просто повернуться у попереднє положення, дехто вважає що активної ретенції достатньо до року часу після завершення лікування.

В будь-якому разі – Ви повинні знати що в нормі наші зуби РУХАЮТЬСЯ. Це мікрорухи, які здійснюються під час жувального навантаження, але вони можуть змусити зуби поволі і непомітно переміщуватись у патологічні положення (ставати «кривими»).

Капа (прозора) дає можливість вночі «повернути» зуби у положення, в яке їх зафіксували брекети. Тому часто Ви відчуваєте легкий опір коли одягаєте капу, і біль зранку – від рухів зубів.

Ретейнер (сплінт, це шинування зубів ззаду металевою пружною дугою) – розподіляє жувальний тиск і закріплює зуби, які після активної фази лікування можуть бути дещо нестабільними. При тривалому носінні він також не дає зубам здійснювати повну амплітуду мікрорухів, і таким чином перешкоджає їх зміщенню.

Детальніше про всі нюанси і тривалість ретенції Вам розповість Ваш лікар, а ми нагадуємо що у нас тиждень Ортодонтичного Здоров`я і безплатних консультацій!

Будемо з нетерпінням чекати Вас у Respect Dental!🦷❤️