Спочатку брекети, а потім – ретейнер?

Продовжуючи наш флеш-моб ортодонтії, сьогодні ми поговоримо про важливе питання, яке турбує всіх пацієнтів.
Спочатку ти носиш брекети 1,5-2 роки. А потім…а потім ти не просто залишається з новою і красивою посмішкою на все життя, а повинен носити ще прозору капу, щовечора її одягати/не забувати/не ламати/до лікаря час від часу ходити/і ще ретейнери носити.
Достатньо складно, і виникає логічне питання: для чого все це? Невже мук з носінням брекетів не було достатньо для того щоб зуби були рівними?
Насправді все дуже логічно і просто. Хоча думки лікарів на тривалість ретенції (лікування ПІСЛЯ носіння брекетів) різняться – дехто вважає що зуби мають тенденцію рухатись все життя і без ретенціі вони просто повернуться у попереднє положення, дехто вважає що активної ретенціі достатньо до року часу після завершення лікування.
В будь-якому разі – Ви повинні знати що в нормі наші зуби РУХАЮТЬСЯ. Це мікрорухи, які здійснюються під час жувального навантаження, але вони можуть змусити зуби поволі і непомітно переміщуватись у патологічні положення (ставати «кривими»).
Капа (прозора) дає можливість вночі «повернути» зуби у положення, в яке їх зафіксували брекети. Тому часто Ви відчуваєте легкий опір коли одягаєте капу, і біль зранку – від рухів зубів.
Ретейнер (сплінт, це шинування зубів ззаду металевою пружною дугою) – розподіляє жувальний тиск і закріплює зуби, які після активної фази лікування можуть бути дещо нестабільними. При тривалому носінні він також не дає зубам здійснювати повну амплітуду мікрорухів, і таким чином перешкоджає їх зміщенню.
Детальніше про всі нюанси і тривалість ретенції Вам розповість Ваш лікар, а ми нагадуємо що у нас тиждень Ортодонтичного Здоров`я і безплатних консультацій!

Будемо з нетерпінням чекати Вас у Respect Dental!🦷❤️

Поділитися:

Залишити коментар

×
×
×

Напишіть нам

×

Напишите нам

×
×