У цій статті ми подаємо важливу інформацію про медикаментозний сон для дітей та лікування зубів під загальним наркозом. Рекомендуємо ознайомитися з нашими порадами усім батькам перед стоматологічним лікуванням під загальним знечуленням, щоб правильно підготуватися дитину до процедури і уникнути будь-яких труднощів.

Обстеження які необхідно пройти перед лікуванням під наркозом

Аналізи крові:

🔹загальний аналіз крові з формулою;

🔹час початку і кінця кровотечі;

🔹цукор крові.

Аналізи повинні бути не давнішими ніж 5-7 днів!

🔹ЕКГ з розшифруванням (заключення лікаря-кардіолога)
🔹ЕХО-КС (УЗД серця).

Слід обов’язково пройти усі призначені обстеження перед лікуванням, щоб своєчасно надати необхідні дані лікарю-анестезіологу.

Ми дотримуємось правила уникати непотрібних досліджень, якщо ви вже маєте потрібні дані.

Підготовка дитини до лікування зубів під наркозом

Перед лікування зубів під загальним наркозом (знечулення, медикаментозний сон) дотримуйтеся таких факторів:

🔹Не годувати дитину (це стосується також солодощів та пиття) останні 4 години перед лікуванням уві сні.
🔹Для пиття в день лікування можна використати воду, чай, яблучний сік, узвар – не пізніше ніж за 4 години перед запланованим лікуванням.
🔹Не можна давати дитині молока, цитрусових соків, газованих напоїв (навіть після «виходу газу з них»),
🔹Варто також відмовитися від жувальної гумки.
🔹Якщо дитина постійно отримує ліки, тоді їх вживання в день лікування треба заздалегідь узгодити з анестезіологом. В разі необхідності їх вживання – запивати невеликою кількістю води.
🔹Контактні лінзи, окуляри, персні, сережки, ланцюжки та інші оздоби необхідно зняти перед походом до стоматолога.
🔹Потрібно змити лак з нігтів та одягти футболки чи сорочку з коротким рукавом.

Подбайте про перелічені речі перед лікуванням дитини, щоб медикаментозний сон пройшов легко і приємно.

Перенесення медикаментозного сну

Також застерігаємо що у наступних випадках сеанс лікування зубів під загальним наркозом може бути перенесено:

🔹Якщо, не зважаючи на Ваші старання, дитина щось з’їла за 4 години або випила за 4 години до наркозу, тоді про це треба повідомити анестезіолога. Для добра дитини, лікування під наркозом буде перенесено на пізній або інший термін. Укриття цього факту може спричинити ускладнення, що загрожують життю дитини!


🔹Стоматологічне лікування під наркозом треба відкласти у випадку появи інфекції, що протікає з гарячкою, кашлем, нежиттю, проносом та висипанням в області рота.

Будь ласка, завжди надавайте достовірну інформацію, щоб ми могли подбати про дитину і не нашкодити їй під час лікування.

Інформування дитини про медикаментозний сон

Перед стоматологічними процедурами з дитиною бажано порозмовляти та психологічно підготувати її до лікування зубів під загальним наркозом. Не слід обманювати дитину, а просто передати необхідну інформацію способом, що не викликатиме неспокою в дитини. Найкраще пояснити, що буде відбуватись та відповісти на запитання. Якщо дитина раніше отримала страх перед стоматологічним лікуванням, то слід пояснити, що на цей раз вона спочатку засне, а прокинеться із всіма полікованими зубками.

Дії після прибуття в стоматологічну клініку

Після прибуття до нашої стоматологічної клініки дитина спочатку перебуває під наглядом батьків. Її оглядає лікар-анестезіолог, а батькам пропонується заповнити анестезіологічну анкету. Попередньо по телефону чи безпосередньо перед наркозом можна задати анестезіологу всі додаткові додаткові запитання. По можливості, просимо також мати амбулаторну картку вашої дитини та іншу медичну документацію. Перед початком медикаментозного сну ви маєте передати анастезіологу результати необхідних аналізів та обстежень.

Вихід з медикаментозного сну

🔹Після закінчення лікування зубів під загальним наркозом анестезіолог переносить дитину до післяопераційної палати. Тоді батьків запрошують побути з дитиною, яка буде прокидатись у їхній присутності. Протягом 30-60 хвилин пацієнт перебуває під наглядом медперсоналу та батьків. В цей час ще утримується залишкова дія медикаментів для наркозу і дитина може ще спати. Не слід її будити, аж поки вона цього не захоче.

🔹Після пробудження медсестра забирає в/в катетер з вени дитини. Рекомендації щодо пиття та годування, вживання ліків, транспортування дитини після наркозу, батьки отримують від анестезіолога та стоматолога.

🔹Дитину після наркозу необхідно перевести додому легковою машиною в супроводі дорослого на задньому сидінні автомобіля. Не слід користуватись громадським транспортом.

В разі виникнення у батьків застережень щодо стану дитини слід одразу повідомити про це анестезіолога по телефону.

Медикаментозний сон – це безпечно

Пам’ятайте, медикаментозний сон є безпечною процедурою. Це краще, ніж змушувати насильно дитину лікуватися у стоматолога, якщо вона панічно цього боїться. Лікувати зубки слід вчасно і спокійно для дитини!

Усім бажаємо здоров’я і гарного настрою!💛

Ваш Respect Dental🦷❤️