Поговорімо про гігієну під час лікування брекет-системою. Ця проблема однозначно болюча, оскільки брекети дійсно дуже перешкоджають нормальній рутинній гігієні.

  • Щітка не досягає до міжзубних контактів через брекет і їжа там залишається надовго.
  • Важко відчистити зону навколо брекетів, що може призвести до пожовтіння.
  • Занадто сильно потер щіткою — брекет відклеївся.
  • З’являються проблеми з флосом.
  • Одним словом, це не дуже приємно.

Як доглядати за зубами під час носіння брекетів

Пропонуємо кілька рекомендацій, які допоможуть вам спростити догляд за зубами під час носіння брекетів.

🔹Щітка для брекетів. Одразу після постановки брекетів придбати спеціальну щітку для брекетів. Вона має подовжені щетинки на кінці та чотирикутну виїмку посередині (щетинки коротші). Власне там розташовується брекет під час чищення, а довгі щетинки контактують безпосередньо з поверхнею зубів!

🔹Міжзубні йоржики. Вони бувають різного діаметру та жорсткості, на будь-який смак та потреби. Відповідно, Ви повинні обрати з лікарем зручний для Вас варіант та чистити міжзубні проміжки під дугою (як зображено на малюнку) саме цим йоржиком. Також ним зручно відчитувати зону безпосередньо прикріплення брекета, яка часто жовтіє (жовтіє часто залишок матеріалу на який фіксують брекет).

🔹Флос. Якщо у Вас є брекети, це не означає що флосити зуби не потрібно — навпаки, потреба у цьому різко зростає, оскільки вони перешкоджають нормальній фізіологічній гігієні. Якщо важко користуватись звичайною ниткою, спробуйте флос з пластиковою ручкою (останній малюнок), оскільки його легше тримати і він буде зручніший для пацієнтів з брекет-системами. Також флосом Ви можете чистити зону прикріплення брекетів від залишків липкої їжі (печива, цукерок, тощо).

Якщо Вас турбують ще якісь питання гігієни — не соромтесь запитувати! Ми будемо раді Вам допомогти!

Всім бажаємо здоров’я і гарного настрою!
Ваш Respect Dental