Види седації в стоматології

Є різні види седації у стоматології, вибір методу залежить від кваліфікованості стоматолога, стану пацієнта та обладнаності клініки.

Що таке седація

Седація – це зниження подразливості чи збудження організму шляхом застосування медикаментів, переважно для полегшення проведення медичних процедур.

Ступені седації

Седація різниться ступенями занурення людини в сонливий стан:

  1. легка седація (людина у свідомості, розслаблена) – досягається інгаляцією нітрид оксидного газу чи прийомом таблеток заспокійливих, транквілізаторів (Валіум, Halcion)
  2. середня седація (людина частково у свідомості, сповільнена реакція та мовлення, частково пам’ятає що відбувалось під час процедури) – досягається переважно внутрішньовенним введенням седативних препаратів. Контролюється виключно стоматологом, може перериватися при потребі під час процедури (наприклад, пацієнту треба відпочити чи відійти до туалету)
  3. глибока седація (людина знаходиться на межі свідомість – несвідомий стан) – досягається більшою дозою внутрішньовенного введення препаратів
  4. загальна анестезія (людина не в свідомості, не може сама дихати, знаходиться під наглядом анестезіолога. Потрібна інтубація для штучної вентиляції легень)

Вид седації залежить від виду втручання та проблеми, яку має пацієнт.

Безперечно, будь-які методи втручання в організм можуть мати певні побічні ефекти. Проте, більшість думок про шкоду загальної анестезії для дітей та дорослих – це лише міфи.

Про них ми поговоримо у наступних постах. Залишайтеся з нами!

Бажаємо усім успішного початку тижня!

Команда лікарів стоматологічного центру Respect Dental🦷❤️

Поділитися:

Залишити коментар

×
×
×

Напишіть нам

×

Напишите нам

×
×