Що робити батькам, якщо дитина боїться стоматолога

дитина боїться стоматолога

Що робити батькам, якщо дитина боїться стоматолога

Формуйте позитивний образ лікаря. Не лякайте стоматологом, читайте книжки про лікарів, розповідайте, що стоматолог — це друг. Поширена фраза: «Якщо будеш неслухняний, прийде лікар і зробить укол» — не сприятиме такому образу. 

  • Не погрожуйте! Фрази: «Якщо не будеш лікуватися, зубки почорніють та випадатимуть» чи «Якщо не заспокоїшся, доведеться тебе тримати» провокують страхі та недовіру до вас. По-перше, це зіпсує ваші стосунки та вплине на психіку дитини. По-друге, викличе додатковий спротив, в результаті якого страх перед стоматологом може загостритися.
  • Розкажіть, чого очікувати від прийому. Детально поясніть, що оглядатиме та які процедури буде проводити лікар. Замовчування та обман можуть спричинити істерику та страшні домисли стосовно лікаря і його інструментів (дитяча фантазія здатна вміло себе залякати). Якщо ж дитина буде заздалегідь знати, з чим матиме справу, то тривога значно зменшиться.
  • Розіграйте в ролях візит до стоматолога. Пограйте роль стоматолога: проведіть огляд, вдягніть одноразові рукавички, щоб вони не були новинкою для дитини. Можна використати електричну зубну щітку замість стоматологічного інструменту. Імпровізуйте, міняйтесь з дитиною ролями. Головне викликати в дитини розуміння, що це безпечно й не страшно.
  • Дотримуйтесь обіцянок. Якщо говорите, що йдете тільки на огляд — не лікуйте нічого цього разу. Якщо ж плануєте лікування — обов’язково попередьте.
    В жодному разі не висміюйте страх дитини, не знецінюйте почуття страху й не порівнюйте дитину з іншими дітьми, які сміливо переступають поріг кабінету стоматолога. Якщо дитині страшно, поговоріть з нею про це та спробуйте поступово позбутися її страху.

Ми зі свого боку робимо все необхідне, щоб вам у цьому допомогти:

  • Індивідуальний підхід до діток;
  • Цікавий дизайн, яскраві кольори та ігри;
  • Телевізори на стелі для гарного настрою і релаксу під час лікування;
  • Лікування під медикаментозним сном;

В клініці Respect Dental Kids працюють добрі зубні феї, а не стоматологи!

Поділитися:

Залишити коментар

×
×
×

Напишіть нам

×

Напишите нам

×
×