Гігієна зубів і порожнини рота

У стоматологічній практиці правильна і регулярна гігієна зубів і порожнини рота – один з найважливіших і основних профілактичних заходів. Велика частина захворювань пов'язана саме з браком гігієни, а не з будь-якими зовнішніми факторами. Ви хочете отримати міцні і здорові зуби, рожеві ясна без запалень і свіжий подих? Тоді турбота про чистоту зубів і ротової порожнини має стояти в пріоритеті. Крім того, мікроорганізми, які живуть в ротовій порожнині, викликають не тільки стоматологічні проблеми, а й ряд інших, наприклад, захворювання серцево-судинної, ендокринної, травної систем, нервові розлади та ін. Всього захворювань, викликаних цими мікробами і бактеріями, налічується понад 60.

Скільки часу потрібно на чищення зубів? Стоматологи рекомендують чистити зуби не менше 2-х хвилин. А середньостатистичний пацієнт зазвичай витрачає приблизно півхвилини. Внаслідок цього безліч людей мають явний зубний наліт і відкладення зубного каменю. Але навіть ретельна чистка зубною щіткою не забезпечить максимального результату – потрібно використовувати зубну нитку та спеціальні ополіскувачі. Ополіскувачі дезінфікують, борються з бактеріями, зміцнюють емаль і ясна. Зубна нитка (флосс) ефективно очищує проміжки між зубами від нальоту і залишків їжі. Її бажано використовувати після кожного прийому їжі, але, в крайньому випадку, можна й раз на день після вечірнього чищення зубів. Не менш важливим є іригатор – пристрій, що видаляє зубний наліт і масажує ясна пульсуючим потоком води. Також обов'язково потрібно очищати від нальоту язик.

Але все ж, правильна гігієна не дає 100% гарантії здоров'я. Для контролю стану зубів та ясен необхідно приходити до стоматолога раз на півроку. Фахівець не тільки огляне вас, а в разі потреби проведе професійну чистку зубів. Професійне чищення зубів включає зняття зубного каменю, м'якого нальоту й пігментів, полірування поверхні зубів і покриття фторуючим лаком.

Почати піклуватися про гігієну зубів і порожнини рота ніколи не пізно. Але це потрібно робити правильно. У нашій клініці ви можете не тільки отримати якісні стоматологічні послуги в Івано-Франківську, а й детальну консультацію стоматолога-гігієніста.

Поділитися:

Залишити коментар

×
×
×

Напишіть нам

×

Напишите нам

×
×